Naujienos

Dokumentinio filmo "Love flows" premjera: apie upes, žuvis ir žmones

2019 gegužės 16 d.

Pasaulinis žuvų migracijos fondas World Fish Migration Foundation pristato dokumentinį filmą "Love flows". Filme išvysite pasauliniu mastu degraduojančių upių ir ant išnykimo ribos atsidūrusių žuvų populiacijų problemą. Daugiau...

Guardian teigimu, tik trečdalis pasaulio upių teka laisvai

2019 gegužės 11 d.

Tik trečdalis didžiųjų upių (>1000 km) teka laisvai. Visoje Europoje iš 14 didžiųjų upių, laisvos yra tik dvi. Jas taip pat žadama užtvenkti. Užtvankos, hidroelektrinės pasauliniu mastu fragmentuoja upes, naikina buveinės ir biologinę įvairovę. Daugiau (angl. k.)

Straipsnis apie GILU žurnale miškai

2019 gegužės 10 d.

"Laikas ištaisyti žalą upėms" - taip skamba straipsnio žurnale "Miškai" pavadinimas. GILU atsako į klausimus - kodėl reikia demontuoti užtvankas? Kuo skiriasi bebrų užtvankos nuo žmogaus? Ir kodėl hidroenergija nėra "žalia" energija? Ačiū Raimundui Ereminui už šį pokalbį. Ieškokite žurnalo prekyboje.

Lrytas reportažas apie užtvankas

2019 balandžio 1 d.

Kokiais atvejais verta atsisakyti užtvankos, o kuomet verta ieškoti alternatyvaus sprendimo žuvų migracijos sąlygoms gerinti? Sprendimų ieškoti įrengiant žuvų pralaidas derėtų užtvankose, kurios yra socio-ekonomiškai naudingos, pavyzdžiui, saugo žmogų nuo potvynių. Tačiau ar visos užtvankos yra naudingos ir kuria pridėtinę vertę?

AMBER seminaras Vilniuje

2019 kovo 5 d.

Š.m. kovo 20 d. Aplinkos ministerija ir AMBER (angl. Adaptive Management of Barriers in European Rivers) rengia seminarą dėl upių ekologinės būklės gerinimo. Daugiau...

Atsisiųskite "From Sea to Source"

2019 gruodžio 27 d.

Esate aplinkosaugininkas, inžinierius ar politikas? Ar jums įdomu ir aktualu, kaip pasaulyje yra atkuriama upių ekologinė būklė ir žuvų populiacijos? Atsisiųskite knygą "From Sea to Source" nemokamai ir sužinokite daugiau! https://www.fromseatosource.com/

Sunkus kelias

2018 gruodžio 28 d.

Kodėl reikia saugoti lašišas? Kokie pavojai tyko lašišų? Ką žmonės veikia, siekdami padėti joms migruoti ir neršti? Ką jūs galite nuveikti, siekdami joms padėti? Žiūrėkite Lašišos dienaraščio ir Museline.lt filmą "Sunkus kelias" ir raskite atsakymus į šiuos klausomus!

Užtvankų demontavimo strateginis pranešimas

2018 liepos 19 d.

Šis pranešimas skatina Europos valstybes pradėti šalinti šiuos apleistus barjerus, ir sugrąžinti gyvybę atgal į upes, bei suteikti naujų ekonominių galimybių vietos bendruomenėms. Barjerų demontavimas taip pat padėtų valstybėms įgyvendinti Vandens pagrindų direktyvos tikslus.