Naujienos

Dokumentinio filmo "Love flows" premjera: apie upes, žuvis ir žmones

2019 gegužės 16 d.

Pasaulinis žuvų migracijos fondas World Fish Migration Foundation pristato dokumentinį filmą "Love flows". Filme išvysite pasauliniu mastu degraduojančių upių ir ant išnykimo ribos atsidūrusių žuvų populiacijų problemą.

Daugiau...

Guardian teigimu, tik trečdalis pasaulio upių teka laisvai

2019 gegužės 11 d.

Tik trečdalis didžiųjų upių (>1000 km) teka laisvai. Visoje Europoje iš 14 didžiųjų upių, laisvos yra tik dvi. Jas taip pat žadama užtvenkti. Užtvankos, hidroelektrinės pasauliniu mastu fragmentuoja upes, naikina buveinės ir biologinę įvairovę.

Skaitykite Guardian straipsnį (angl. k.)

Lrytas reportažas apie užtvankas

2019 balandžio 1 d.

Kokiais atvejais verta atsisakyti užtvankos, o kuomet verta ieškoti alternatyvaus sprendimo žuvų migracijos sąlygoms gerinti? Sprendimų ieškoti įrengiant žuvų pralaidas derėtų užtvankose, kurios yra socio-ekonomiškai naudingos, pavyzdžiui, saugo žmogų nuo potvynių. Tačiau ar visos užtvankos yra naudingos ir kuria pridėtinę vertę?

Žiūrėkite Lryto reportažą.

AMBER seminaras Vilniuje

2019 kovo 5 d.

Š.m. kovo 20 d. Aplinkos ministerija ir AMBER (angl. Adaptive Management of Barriers in European Rivers) rengia seminarą dėl upių ekologinės būklės gerinimo.

Daugiau...

Straipsnis apie GILU žurnale miškai

2019 gegužės 10 d.

"Laikas ištaisyti žalą upėms" - taip skamba straipsnio žurnale "Miškai" pavadinimas. GILU atsako į klausimus - kodėl reikia demontuoti užtvankas? Kuo skiriasi bebrų užtvankos nuo žmogaus? Ir kodėl hidroenergija nėra "žalia" energija? Ačiū Raimundui Ereminui už šį pokalbį. Ieškokite žurnalo prekyboje.

Pirmasis užtvankos demontavimas Lietuvoje

2019 balandžio 23 d.

Lietuvos Gamtos Fondas ir Pasaulio gamtos fondo padalinys Nyderlanduose Wereld Natuur Fonds - WWF suvienija jėgas siekdami pirmą kartą iš užtvankos gniaužtų išlaisvinti upę Lietuvoje!

Daugiau...

AMBER nacionalinis seminaras Lietuvoje

2019 kovo 20 d.

Vilniuje vykusiame AMBER seminare buvo prieita išvados, kad Lietuvai reikia strategijos upių jungiamumui atkurti ir užtvankoms valdyti.

Daugiau...

Sunkus kelias

2018 gruodžio 28 d.

Kodėl reikia saugoti lašišas? Kokie pavojai tyko lašišų? Ką žmonės veikia, siekdami padėti joms migruoti ir neršti? Ką jūs galite nuveikti, siekdami joms padėti? Žiūrėkite Lašišos dienaraščio ir Museline.lt filmą "Sunkus kelias" ir raskite atsakymus į šiuos klausomus!

Dam Removal Europe seminaras Švedijoje

2018 rugsėjo 26 d.

Seminare Švedijoje buvo pristatyta Lietuvos ambicija atkurti upių sujungiamumą ir žuvų migraciją Dam Removal Europe seminare Hudiksvall, Švedijoje.

Daugiau...

Dam Removal Europe seminaras Lietuvoje

2018 liepos 2-3 d.

Lietuvos Respublikos Aplinkos Ministerijoje vyko Dam Removal Europe seminaras užtvankų tvarkymo ir žuvų migracijos sąlygų gerinimo klausimais.

Daugiau...

Patagonia filmo Blue Heart premjera Lietuvoje!

2018 birželio 28 d.

Romuvos laikinojoje kino salėje, Kaune vyko Lašišos dienoraščio orgnizuojamo Patagonia filmo Blue Heart premjera Lietuvoje!

Daugiau...

Pasaulinė žuvų migracijos diena 2018

2018 balandžio 16 d.

Vilnius International School vyko pamoka skirta Pasaulinei žuvų migracijos dienai 2018 (World Fish Migration Day 2018)!

Daugiau...